FENTEK Mühendislik Ltd.şti.Güneş Enerjisi Sistemleri

termik güneş enerjisi , güneş enerjisi sıcak su , güneş enerjisi ile ısıtma , otel sıcak su

KONERJİ Ltd.Şti. Güneş Enerjisi Sistemleri

ANA SAYFA

 

Güneş Enerjisi

 

Kullanım Yerleri

 

Isıtmaya Destek Sistemi

 

Termik Kollektörler

 

Drain Kollektör

 

Dik Termik Paketler

 

Yatık Termik Paketler

 

Emaye Dik Boylerler

 

Elektrikli Boylerler

 

Yatık Boylerler

 

Solar Sıvı

 

Termostatik Vana

 

Termik Montaj Sehpaları

 

Termik Aksesuarlar

 

Sirkülasyon Pompaları

 

Solar Kontrol Cihazı

 

Merkezi Termik Sistem

 

Selektif Kollektör

 

Enerji Verimliliği

 

Teklif Talep Formu

 

Termik Sistem Fiyatları

 

Montaj Klavuzları

 

E-Bröşürler(PDF)

 

Diğer Hizmetlerimiz

 

Hakkımızda

 

Diğer Sitelerimiz

 

Referanslar

 

Sık Sorulan Sorular

 

 

 

 

 

 

Çözüm Ortaklarımız

 

 Güneş enerjisi sıcak su elde etme , güneş enerjisi elektrik elde etme sistemleri , güneş enerjisi ile havuz ısıtma , güneş enerjisi ile ev ısıtma , güneş enerjisi ile ısıtmaya destek , ısı pompası ve güneş enerjisi hibrid sistemleri  ,Merkezi vakum süpürge, karbon ısıtma filmi , parke altı ısıtma , kış bahçesi ısıtma , cami ısıtma , ayna ısıtma , buğu önleme ,Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

   Sektörde 24 Yıllık Tecrübe ve Güven...

Güneş Enerjisi Isıtma ve Sıcak Su Teknolojileri.........

Güneş Enerjisi sistemleri neler yapabiliyoruz ? Güneş enerjisi toplayıcıları ile sıcak su elde etme yanında , ısıtmaya destek , havuz ısıtma ve ısı pompası + güneş enerjisi toplayıcılı hibrid sistemler kuruyoruz....

 Güneş Enerjisi ile Havuz Isıtma Sistemleri

 KONERJİ Mühendislik Ltd.Şti. sıcak su elde etme sistemleri yanında Selektif yüzeyli , prizmatik camlı , ultrasonik kaynaklı güneş kollektörleri ve heat pipe sistemler ile ısıtmaya destek sistemleri kurulumu yapmaktadır. Kullandığımız ürünler Türkiye imalatıdır. Güneş kollektörlerimizin ortalama verimleri % 78.dir.

 Türkiye'nin yıllık ortalama güneşlenme süresi 2640 saat olup , ortalama ışınım değeri m2.de 1310 kWsaat.dir. Karadeniz bölgesi yıllık güneş ışınımı oranının en düşük olduğu bölgedir. Karadeniz bölgesinden ortalama yıllık ışınım değeri m2.de 1120 kW.dir. Yıllık güneşlenme ışınımın en yüksek olduğu bölge Güneydoğu Anadolu bölgesi olup m2.de ortalama 1460 kW.dır. 

 

Havuz ısıtma yada Üretim için Güneş Enerjisi Şeması

HAVUZ ISITMASI , güneş enerjisi ile havuz ısıtılması , havuz suyu ısıtılması

Bir havuzun ısıtılması için gereken tüm enerjinin güneş enerjisinden sağlanmasını hedeflemek çok da ekonomik olmayan bir düşüncedir. Ancak ısıtılmış bir havuzun ısı kayıplarını, geçiş mevsimlerinde güneş enerjisinden sağlamak hem havuz suyunu sürekli belli bir sıcaklıkta tutmayı sağlayacak hem de geçiş mevsimlerinde de havuzun konforlu bir şekilde kullanılmasına destek olacaktır. Havuzun ısıtılmaya ihtiyacı olmadığı yaz aylarında ışınım değerleri en yüksek seviyededir ve oluşan bu enerjinin başka bir yerde kullanılması sağlanabilir ise sistemden faydalanma oranı en yüksek seviyede tutulmuş olacaktır

Güneş enerjisi destekli havuz ısıtma sistemi

yüzme havuzu ısıtma

 Kapalı yada açık yüzme havuzlarının ısıtılması güneş enerjisi sistemleri ile ısıtılabilir. Her türlü ihtimale karşı ek bir ısıtıcı düşünülmelidir. Sadece baharda ve yazın kullanılan havuzlar için sadece güneş enerjisi yeterli olabilir fakat 12 ay havuz kullanılıyorsa ek bir ısıtıcı grekir. Hvuz ısıtılmasında ek ısıtıcı olarak direkt elektrik yada büyük havuzlarda ısı pompası kullanmaktayız. En ekonomik sistemi size önermekteyiz.

   

güneş enerjisi ile havuz suyu ısıtma

 Güneş enerjisi toplayıcıları ile havuz suyu ısıtılması son derece basit bir kurulum gerektirir. Burada önemli olan havuz suyunun ısıtma enerjisi kapasitesinin doğru hesaplanması ve  bu enerji ihtiyacına göre kollektör hesabının yapılmasıdır. Havuz ısıtmada siyah boyalı toplayıcılar verim düşüklüğü nedeniyle çok fazla ısıtma yapamazlar. Firmamız selektif , prizmatik % 78 net verimli kollektör kullanmaktadır.

Isı Pompası ile Güneş Enerjisi ile Havuz suyu ısıtma çözümü

 

Isı pompası ve güneş enerjisi sistemleri havuz suyu 12 ay çok ekonomik olarak ısıtılır. Güneş enerjisi direkt güneş ışınlarına suya aktarırken , ısı pompası endirekt olarak güneşin doğya bıraktığı enerjileri kullanır. Sistem 12 ay 24 saat kesintisiz olarak havuz suyunu ısıtmaya yeterlidir.

 

 Türkiye’de güneş enerjisinin en yaygın kullanımı sıcak su ısıtma sistemleri olup son yıllarda  ısıtmaya destek olarakda hızla kullanılmaya başlanmıştır.. Halen ülkemizde kurulu olan güneş kollektörü miktarı 2009 yılı için 12 milyon m2 civarındadır. Çogu Akdeniz ve Ege Bölgelerinde kullanılmakta olan bu sistemlerden yılda yaklaşık 300-400 bin TEP ( Ton eşdeğer petrol ) ısı enerjisi üretilmektedir.  Yıllık üretim hacmi 750 bin m² olup bu üretimin bir miktarı da ihraç edilmektedir. Türkiye Dünyanın sayılı güneş enerjisi sistemleri imalatçısı ve kullanıcısıdır.

KURULUŞ 1998

KONERJİ Mühendislik Isı Sistemleri Ltd.Şti.

Tel : 0 232 458 32 52 ( Pbx )       Faks : 0 232 458 32 54

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.0 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00

Bilgi ve belgeler firmamıza ve çözüm ortaklarımıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 

www.gunesenerjisi.com

1998-2018 Tüm hakları saklıdır.

>Solar Sıvı ( Antifirizli Sıvı ) >Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı >Termik Sıvı ( Antikorozif )