FENTEK Mühendislik Ltd.şti.Güneş Enerjisi Sistemleri

termik güneş enerjisi , güneş enerjisi sıcak su , güneş enerjisi ile ısıtma , otel sıcak su

KONERJİ Ltd.Şti. Güneş Enerjisi Sistemleri

ANA SAYFA

 

Güneş Enerjisi

 

Kullanım Yerleri

 

Isıtmaya Destek Sistemi

 

Termik Kollektörler

 

Drain Kollektör

 

Dik Termik Paketler

 

Yatık Termik Paketler

 

Emaye Dik Boylerler

 

Elektrikli Boylerler

 

Yatık Boylerler

 

Solar Sıvı

 

Termostatik Vana

 

Termik Montaj Sehpaları

 

Termik Aksesuarlar

 

Sirkülasyon Pompaları

 

Solar Kontrol Cihazı

 

Merkezi Termik Sistem

 

Selektif Kollektör

 

Enerji Verimliliği

 

Teklif Talep Formu

 

Termik Sistem Fiyatları

 

Montaj Klavuzları

 

E-Bröşürler(PDF)

 

Diğer Hizmetlerimiz

 

Hakkımızda

 

Diğer Sitelerimiz

 

Referanslar

 

Sık Sorulan Sorular

 

 

 

 

 

 

Çözüm Ortaklarımız

 

 

  ..... Sektörde 24 Yıllık Tecrübe ve Güven...

Güneş Enerjisi Isıtma ve Sıcak Su Teknolojileri.........

Güneş Enerjisi sistemleri neler yapabiliyoruz ? Güneş enerjisi toplayıcıları ile sıcak su elde etme yanında , ısıtmaya destek , havuz ısıtma ve ısı pompası + güneş enerjisi toplayıcılı hibrid sistemler kuruyoruz....

Güneş Enerjisi ile Isıtma Destek Sistemleri

 Sıcak su elde etme sistemleri yanında Selektif yüzeyli , prizmatik camlı , ultrasonik kaynaklı güneş kollektörleri  ile ısıtmaya destek sistemleri kurulumu yapmaktadır. Kullandığımız ürünler Türkiye imalatıdır. Güneş kollektörlerimizin ortalama verimleri % 78.dir.

 Türkiye'nin yıllık ortalama güneşlenme süresi 2640 saat olup , ortalama ışınım değeri m2.de 1310 kWsaat.dir. Karadeniz bölgesi yıllık güneş ışınımı oranının en düşük olduğu bölgedir. Karadeniz bölgesinden ortalama yıllık ışınım değeri m2.de 1120 kW.dir. Yıllık güneşlenme ışınımın en yüksek olduğu bölge Güneydoğu Anadolu bölgesi olup m2.de ortalama 1460 kW.dır. 

 Güneş enerjisi ile ısıtmaya destek sistemleri Ege , Akdeniz , Güney doğu ve İç Anadolu için çok verimli bir sistemdir.

 

Isıtmada Enerji Tüketiminin Azaltılması
ısıtmada enerji tüketiminin azaltılması

Soğuk İklimdeki Bir Evin Enerji Tüketimi

 

Yanda görüldüğü gibi bir evin en büyük enerji harcaması ısıtma içindir.Diğer bir enerji gideri ise sıcak su kullanımında harcanmaktadır.

Bu oran binanın mimarisine , ısı kayıplarına ve binanın iklim özelliklerine göre değişmekle birlikte ısıtmada harcanan enerji en büyük oranı korumaktadır.

 

TERMİK GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ISITMA DESTEĞİ İÇİN :

1. BİNA İÇ ISITMA SİSTEMİ :

Yerden ısıtma sistemi kullanılmalıdır.

 
güneş enerjisi ile yerden ısıtma sistemi ekonomik ısıtma sağlar. yerden ısıtma da dizayn sıcaklığı 35-40 C olarak alınmlalıdır.

Güneş enerjisi ile ısıtmaya destek verilebilmesi için ısıtma sisteminin buna uygun dizayn edilmesi gerekmektedir. Kış aylarında güneş ışınımının azalması nedeni ile düşük sıcaklık beslemeli sistem dizaynı yapılmalıdır.

Yerden ısıtmadaki boru döşemesi 35-40 C beslemeye göre yapılırsa güneş enerjisi ile destek sağlanabilir.

Güneş enerjisi sistem maliyeti kullanılacak malzeme miktarlarına göre değişiklik gösterir.

 

Tek başına güneş enerjisi ile bir binanın ısıtılması çok yüksek maliyetler getireceğinden ancak destek sağlanır.

 

2.YÜKSEK VERİMLİ TERMİK GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ KULLANILMALIDIR.

 KONERJİ Müh.Ltd.Şti. olarak DRAIN SERPANTİN Kollektörleri tercih etmekteyiz.

 
yerden ısıtmaya destek için drain serpantin kollektör Güneş enerjisi ile yerden ısıtmaya destek için kullanılacak termik toplayıcılar olabildiğince yüksek verim değerlerine sahip olmalıdır.

Konerji ; yerden ısıtma sistemlerinde sıcak su desteği için selektif yüzeyli prizmatik camlı güneş enerjisi toplayıcılarını tercih etmektedir.

Güneş enerjisi toplayıcıları yanında sistemin tamamlayıcısı olarak ek ısıtma da kullanılmalıdır. Ek ısıtıcılar elektrikli ısıtma yada ısı pompası şeklinde de olabilir.

 

 

 

Güneş enerjisi destekli ısıtma sistemi

 Güneş enerjisi ile ısıtma sistemlerine destek verebilmek için bina ısıtma sisteminin düşük sıcaklıklı ısıtmaya göre dizayn edilmiş olması gerekmektedir.

 Isıtma sistemleri kış mevsiminde kullanıldığından : kış mevsiminde verimli olan güneş enerji toplayıcıları kullanılmalıdır.

 Bina ısıtma sistemi düşük sıcaklığa göre dizayn edilmelidir. Düşük sıcaklıkla ısıtma yapan tek sistem yerden / döşemeden ısıtmadır. Döşemeden ısıtma sistem dizaynı 35-40 C.ye göre yapılmışsa güneş enerjisi ile ısıtmadan büyük oranda tasarruf sağlarsınız.

   

seçici yüzeyli güneş enerji toplayıcı

 Kolektörlerde, güneşten alınan ısı enerjisi, kolektör içinde dolaşan akışkana iletilmektedir. Kolektör içerisindeki akışkan aracılıyla da, kalorifer suyuna ısı iletimi gerçekleşmektedir. Güneş enerjisinden en yüksek verimle faydalanabilmek için, kolektörlerde ve hatlarda  ısı kaybının en aza indirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, kolektör ve ısı iletim hatlarının yalıtımı büyük öneme sahiptir. Kolektör yalıtımında; cam yünü, kaya yünü ve poliüretan malzeme kullanılmaktadır.

Isı Pompası ile Güneş Enerjisi Destekli Hibrid ısıtma çözümü

güneş enerjisi ile ısıtma , güneşle ısı pompası , güneş panellerinin ısı pompası ile ısıtmaya destek ve sıcak su için kullanımı , yerden ısıtma  ısı pompası ve güneş enerjisinin uyumlu çözümü , İzmir.de güneş enerjisi ile ısıtma ve sıcak su

Isı pompası ve güneş enerjisi sistemleri birkaç amaç için kullanılır.

 1.amaç: Isı pompaları hem ısıtma hem serinletme hemde sıcak su ihtiyacını ekonomik olarak karşılayabilen makinalardır. Fakat yazın serinletme konumunda sıcak su ihtiyacı doğduğunda sistem kesintiye uğrar , bu durumu önlemek için güneş enerjisinden yararlanılır.

 2.amaç : Isı pompasının ısıtma konumunda daha az devreye girmesini sağlamak için direkt ısı pompasına destek olarak kullanılır.Burada güneş kollektör sayısı bölgeye ve ihtiyaca göre değişiklik gösterir.

Yeni Bir İnşaatınızın var ise ; Aşağıdaki Yolu İzlemelisiniz

1. Binanızın mimari projesini mail yolu ile bize ulaştırınız. Firmamız yaklaşık fiyat vermemektedir . Mimari projeniz bize ulaştıktan sonra ısı ihtiyacı hesabı ve düşük sıcaklık beslemesine göre yerden ısıtma hesabı yapılır. Size yerden ısıtma teklifi sunulur.

2. Sıcak su ihtiyacı hesaplanır.

3. Optimum şartlar gözönüne alınarak yerden ısıtma ve sıcak su ihtiyacı için termik panel ve aksesuarlarının seçimi yapılır.

4. Ek ısıtıcı kaynak seçimi yapılır. Ek ısıtıcı seçiminde birçok faktör bulunur. Bu tür alternatifler uzman mühendislerimizce size önerilecektir.

 Eğer mevcut kullandığınız bir binanız var ise ancak sıcak su kullanımı için çözüm sunabilmekteyiz. Radyatörlü yada fan coilli sistemlerde termik panel ile ııstmaya destek vermek çok ekonomik ve rantabl olmadığından firmamızca uygulama yapılmamaktadır.

Güneş enerjisi sıcak su elde etme , güneş enerjisi elektrik elde etme sistemleri , güneş enerjisi ile havuz ısıtma , güneş enerjisi ile ev ısıtma , güneş enerjisi ile ısıtmaya destek , ısı pompası ve güneş enerjisi hibrid sistemleri  ,Merkezi vakum süpürge, karbon ısıtma filmi , parke altı ısıtma , kış bahçesi ısıtma , cami ısıtma , ayna ısıtma , buğu önleme ,Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

 Türkiye’de güneş enerjisinin en yaygın kullanımı sıcak su ısıtma sistemleri olup son yıllarda  ısıtmaya destek olarakda hızla kullanılmaya başlanmıştır.. Halen ülkemizde kurulu olan güneş kollektörü miktarı 2009 yılı için 12 milyon m2 civarındadır. Çogu Akdeniz ve Ege Bölgelerinde kullanılmakta olan bu sistemlerden yılda yaklaşık 300-400 bin TEP ( Ton eşdeğer petrol ) ısı enerjisi üretilmektedir.  Yıllık üretim hacmi 750 bin m² olup bu üretimin bir miktarı da ihraç edilmektedir. Türkiye Dünyanın sayılı güneş enerjisi sistemleri imalatçısı ve kullanıcısıdır.

KURULUŞ 1998

KONERJİ Mühendislik Isı Sistemleri Ltd.Şti.

Tel : 0 232 458 32 52 ( Pbx )       Faks : 0 232 458 32 54

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.0 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00

Bilgi ve belgeler firmamıza ve çözüm ortaklarımıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 

www.gunesenerjisi.com

1998-2018 Tüm hakları saklıdır.

>Solar Sıvı ( Antifirizli Sıvı ) >Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı >Termik Sıvı ( Antikorozif )